Ako dosiahnúť vytúžené šťastie

by - 28 júla

Príjemný slnečný deň moji milí,
dnešný článok bude o večne nespokojnej  ľudskej duši a šťastí, ktoré nás "stále" opúšťa. Určite každý z nás prežíval alebo dokonca prežíva pocit menejcennosti, škaredosti alebo nespokojnosti so všetkým, na čo siahne. V dnešnej dobe existuje milión rôznych článkov a kníh, ktoré nabádajú ľudí, aby žili lepšie, aby mali radosť sami zo seba a aby sa cítili krásne. Ľudia tento "návod" praktizujú maximálne týždeň a koniec. Opäť je všetko tak, ako predtým. Cieľom dnešného článku nebude učebnicový návod, ako žiť spokojný a blažený život. Chcem Vám, obyčajným ľudom, pripomenúť, aké je dôležité vážiť si všetko to, čo máte a nenaháňať sa za tým, čo nevlastníte. Človek má v sebe určitú potrebu vlastniť všetko to, čo majú aj ostatní. Ak niečo človek chce, musí to mať aj keby kamene z neba padali. Z jednej strany je to dobrá vlastnosť, pretože ukazujeme svoju dravosť za vytúženým cieľom, no z opačného hľadiska si opäť domov donesieme vec, ktorú nepotrebujeme. Chcem Vám ukázať, že materiálne veci z Vás nespravia super šťastných a pozitívnych ľudí. Spokojný budete len vtedy, ak sa odbremeníte od povinnosti vlastniť všetko hmotné a budete hľadať šťastie vo svojom vnútri. Len srdce dokáže zázraky. Nevravím však, že treba nasledovať len srdce, pretože v niektorých prípadoch treba počúvať rozum, no pri rozhodnutiach, ktoré zmenia Váš život, treba počúvať hlavne šepot srdca. Ked´ Vás práca nebaví, nenapĺňa Vás, nikdy v nej nebudete šťastný. Vaše sebavedomie pôjde dole závratnou rýchlosťou, pretože robíte niečo, v čom neviete nájsť zmysel. Cítite sa zbytočný, frustrovaný a opäť prichádzajú stavy úzkosti a beznádeje. Ak Vás už nebaví tráviť chvíle po boku muža, ktorý Vás za celý vzťah ničím neobohatil, pri ktorom Vaše vnútro necíti pocit domova a pokoja, vtedy je čas zmeniť to. Keď tak neurobíte, duša bude nespokojná, budete sa trápiť a takto šťastie určite nedosiahnete. Nikdy nezabudnite, že človek musí zmeniť najprv seba a svoje okolie, aby mohol byť šťastný a spokojný. Pri mužovi, ktorý Vás má rád a urobil by pre Vás čokoľvek, budete rozkvitať ako ľaľia. V práci, ktorá Vás baví budete excelovať. Sebavedomie sa zdvihne a s ním prichádza aj pocit pokoja, pohody a šťastia. Tu sa dostávame do bodu, kedy si uvedomíte, že nie 3 domy a 4 autá Vás spravia šťastnými, ale že pocit pokoja dosiahnete len na základe duševnej pohody. A duševne sme v pohode vtedy, ak všetko klape. A všetko klape vtedy, ked´ sme v dobrom vzťahu alebo v dobrej práci, v kruhu blízkych, s priateľmi, s rodinou. Jednoducho povedané, hľadať zmysel života treba v niečom, čo nás napĺňa. Rodinu a priateľov máme na to, aby nám pomáhali a podporovali nás. Auto ani dom Vám nikdy nevynahradia ľudský dotyk. :)
Na záver Vám ukážem svoj "návod", ktorý však nie je návodom na šťastie pre Vás, pretože každý z nás ma svoje priority, túžby a ciele, no inšpirovať sa ním určite môžete. :)

  • Nikdy nezabúdam večer poďakovať za to, že som deň prežila v zdraví a pokoji.
  • Vo všetkom zlom sa snažím nájsť dobré.
  • Verím, že každý človek je krásny.
  • Myslím pozitívne, rozhodujem sa s kľudom a do každej činnosti vkladám lásku.
  • Smejem sa často a nahlas, pretože smiech lieči každú bolesť.
  • Svoj cieľ dosahujem po malých krôčikoch, no viem, že tak ho dosiahnem. 
  • Verím v seba a svoju silu.
  • Snažím sa nájsť rovnováhu vo svojom vnútri, lebo až po jej  dosiahnutí môžem byť šťastná a šíriť šťastie do celého sveta.

Priatelia, dúfam, že Vás tento článok nakopol k tomu, aby ste svoj doterajší život prehodnotili a stanovili si svoj know-how, ako dosiahnuť to svoje šťastíčko.  

Želám Vám krásny dník plný radosti a spokojnosti. 
Nezabudnite, že v každom "zle" treba nájsť aj niečo dobré. ;)

Mám Vás rada, priatelia
S. 

You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)