Pedikúra v pohodlí domova

by - 23 septembra

Ahojte kočky,
po lete, keď naše päty trpeli v sandálikoch, je čas, aby sme ich patrične odmenili. Pedikúra je jedna z najlepších procedúr pre krásne a zdravé nôžky. Raz za čas treba zájsť na profesionálnu pedikúru, no svoje nôžky si treba rozmaznávať aspoň raz za týždeň. Mojím skrášľovacím dňom je nedeľa, kedy nemusím nič robiť,len oddychovať. ;)
Zasvätím Vás do tajov mojej domácej pedikúry, a verím, že sa ňou inšpirujete. :)1. Kúpeľ: 

Veľmi dôležitý krok, ktorý praktizujeme preto, aby nám chodidlá zmäkli a koža na nich povolila. Kúpeľ si môžete spraviť buď v lavóre, vedierku alebo v nejakej väčšej nádobe. Ja zvyčajne používam vedierko, kde napúšťam vodu, ktorá nie je ani studená, ani teplá a pridám soľ alebo mlieko. Dnes zoženiete mnoho rôznych prísad do kúpeľa, no ja odporúčam soľ alebo mliečko. Mlieko ma vodnatejšiu štruktúru a okamžite sa rozpúšťa, zatiaľ čo soľ je kryštalická, a rozpustí sa pomalšie. Je už len na Vás, aký spôsob zvolíte. Medzi moje naj prísady patrí levanduľa, ktorá má dezinfekčné a antibakteriálne účinky, kamilka- dobrá na upokojenie namáhaných nôh, alebo citrón, ktorý krásne zmäkčí pokožku. Prísady kupujem najčastejšie v DMku alebo ich objednám z AVONU. Pridávam obrázky mojich favoritov:

Levanduľový kúpeľ (Avon, 3,90 eur)
Regeneračný kúpeľ na chodidlá s horkou soľou (Avon, 1,90 eur)

2. Pemza, brúsenie a peeling:

Po 10 minútach relaxácie v kúpeli nastupuje pemza. Pemza slúži na odstránenie zrohovatenej a suchej pokožky. Ja osobne používam iba pemzu, no pri veľmi zatvrdnutých chodidlách použite hoblík alebo brúsku. Narábajte s nimi veľmi opatrne aby ste spolu s tou "zlou" kožou nestiahli aj tú dobrú. Pri veľmi citlivých chodidlách použite peeling. Kvalitné pemzy a peelingy nájdete v DMku, v Avone, Oriflame a tiež v Yves Rocher. Pemzujte maximálne 2 minúty, pri peelingu môžete dlhšie. Ak cítite bolesť alebo nepríjemné škrabanie, prestaňte s pemzovaním- pokožka signalizuje, že má dosť. :) V tejto fáze, po kúpeli, je vhodné aj strihanie nechtov na nohách- nechty sú vtedy mäkké a poddajné, čiže ich lepšie ostriháte, hlavne u malých detí.

Pemza (Oriflame)

Pemza hrubá (Avon, 1,90 eur)
Peeling (Avon, 1,90 eur)


Peelingové tampóny (Avon, 4,50 eur)


3. Krémovanie a starostlivosť o nohy:

Najlepšie na záver. :P Túto časť mám najradšej, pretože moje nôžky dostanú zaslúženú hydratáciu a masáž v jednom. Krémiky sú už v dnešnej dobe veľmi dobre vstrebateľné, čiže nemusíte čakať, pokiaľ krém zaschne. Spolu s krémovaním svoje chodidlá nezabudnite premasírovať, podporujete tým cirkuláciu krvi. Mojimi najobľúbenejšími produktmi sú krémy od Balei, Avonu a Oriflamu. Kupujem si hlavne tie, ktoré obsahujú ureu- nádherne zjemní chodidlá. Dobrá je tiež citrónová tráva, čokoláda a opäť levanduľa.Pre veľmi suché chodidlá odporúčam krém z Oriflame, obrázok priložím dole. Úžasný produkt, ktorý nielen zjemní pokožku, ale ju tiež vyživí a zabraňuje jej opätovnému vysúšaniu. :)


Masážny krém s výťažkom z levandule (Avon, 1,90 eur)

Krém na nohy s obsahom morskej soli (Avon, 1,90 eur)

                       Krém na nohy s ureou (Balea)
TOP: Krém s obsahom urei (Oriflame, 2,99 eur)

4. Špeciálna starostlivosť: 

Patria sem spreje, zásypy, peny a tampóny na nohy. Spreje sa používajú na zabránenie potenia + ja ich používam vždy po kúpaní v bazéne (aby som zabránila riziku vzniku plesní a iných chorôb). Zásypy sa používajú pri extrémnom potení nôh. Peny slúžia na ochladenie chodidiel, alebo na odľahčenie pocitu ťažkých nôh, no a tampóny používame vtedy, ak sme niekde mimo domova a potrebujeme expresnú pedikúru. :)


Pena na unavené chodidlá (Oriflame, 3,50 eur)
Scholl- sprej na nohy (5,99 eur)
Akú starostlivosť používate Vy? Robíte si pedikúru doma, alebo chodíte do salóna?

Majte pekný zvyšok večera, 
Vaša S.

You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)