Návšteva kúpelne - Part 1. : Hair Care

by - 10 októbra

Ahojte miláčikovia!
Každá z nás používa rôzne produkty pri starostlivosti o vlasy. Sú však prípravky, ktoré by mali byť v kúpelní každej jednej žienky. Vlasy sú korunou krásy, a preto by sme ich mali patrične rozmaznávať. Na nasledujúcich riadkoch Vám zhrniem tie najdôležitejšie vecičky, ktoré žena nutne potrebuje....povieme si, prečo. :)1.  Šampón na vlasy: 

Myslím, že nemusím pripomínať, aké je dôležité umývanie vlasov. Počas dňa sa v nich usádza prach, nečistoty, parfum a stylingové prípravky. Tak ako nejestvujú rovnaký ľudia (okrem dvojičiek, samozrejme), tak nejestvuje rovnaký typ vlasov. Každý ma inú textúru, hrúbku a pružnosť vlasov, preto by si mal vyberať šampón, ktorý mu sadne ako uliaty. Dnes nájdeme šampóniky od výmyslu sveta, jedné dodávajú lesk, iné bojujú proti lupinám,...
Vlásky by sa mali umývať pravidelne- ja si ich umývam každý druhý deň. Postup pri umývaní pozná každý, no nie každý vie, že je dobré vlasy umyť šampónom dva krát. Pri prvom umývaní odstraňujeme prach a nečistoty, pri druhom dodávame vlasom výživu a vitalitu. Pri čistení môžeme premasírovať pokožku hlavy, vlasy potom rastú rýchlejšie. V mojej kúpelni mám aktuálne tieto šampóniky:
 Garnier Fructis Densify:
 -nádherná vôňa, pri umývaní sa  ľahko vymýva, stačí použiť málo  prípravku(dobre pení)
 Výsledok: lesklé vlasy,  vyživené, ucelené končeky
Avon Advance Techniques Volume:
-príjemná nevtieravá vôňa, dobre napení vlasy, bohaté krémové zloženie
Výsledok: objem, lesk, vôňa, posilnené vlasyDove Oxygen Moisture:
-gélové zloženie, príjemná aplikácia, dlho vydrží
Výsledok: objem, pocit ľahkosti bez zaťaženia, vlasy dlho čerstvé2. Kondicionér:

Veľa žien naňho zabúda a pritom nevie, o čo prichádza. Kondicionér je jeden z najlepších produktov v starostlivosti o vlasy. Pomáha predchádzať štiepeniu vlasov, zauzleniu, krepovateniu a strate pružnosti. Kondicionér sa nanáša vždy po šampóne. Môžete si vybrať oplachovací alebo bez oplachovania. Mne viac vyhovuje kondicionér oplachovací, myslím, že má lepší účinok, ako tie bez oplachovania.
Kondicionérik nanášame vždy od polky hlavy dole, nikdy nie ku končekom- vlasy by sa zbytočne zaťažili, a boli by spľasnuté. Nanášame ho rukami, a potom pomocou hrebeňa rovnomerne rozčešeme. Tento rituál krásy je veľmi dôležitý, vaše vlásky budú nielen rozmaznané, ale konečne budú vyzerať k svetu. Doma mám tiež bezoplachový kondicionér, no ten používam len na cestách alebo vtedy, keď nemám čas, no aspoň 3 krát za týždeň musím použiť normálny kondičák. Na mojej poličke nájdete tieto produkty:


Aussie 3 minute miracle:
-najlepší kondicionér na svete, vonia ako žuvačka,nádherne zjemní vlasy
Výsledok: jemnosť, lesk, poddajnosť, dobre rozčesávanieGliss Kur Ultimate Repair:
-bez oplachovania, dobrá aplikácia, nezlepuje vlasy
Výsledok:  dobrá manipulácia s vlasmi, lesk, jemnosť


3. Maska na vlasy:

Pleti doprajeme masku raz za týždeň, to isté by malo platiť aj pri vlasoch. Maska pôsobí do hĺbky vlasu, zjemní ho, zregeneruje a vyživí. Nanáša sa po použití šampónu a kondicionéru. Nanesieme ju pomocou rúk, a opäť použijeme hrebeň na jej rozčesanie. Pre zintenzívnenie účinku môžete použiť vlasový zábal, pri ktorom vlasy zabalíme do sáčku a následne zakryjeme uterákom. Teplo aktivuje vyživujúce zložky a prípravok sa lepšie vstrebe. Masku nanášame vždy na uterákom presušené vlasy!!! U mňa bodujú tieto masky:


Loréal Mythic Oil:
-dobre sa nanáša, krásne vonia, krémová textúra
Výsledok: jemnosť, výživa, lesk a uhladené končeky


Avon Advance Techniques Argánový olej maska na vlasy:
-praktický obal, husté zloženie, ľahko sa vymýva
Výsledok: lesk, uhladenosť a dobré rozčesanie
4. Olej na vlasy:

Milujem oleje! Sú veľmi dokonalý pomocníci pri vlasových problémoch. Neunikne im žiaden "trouble", a vlásky krásne uhladia a vyživia. Oleje sa používajú na suché alebo mokré vlasy, pred umytím alebo po umytí. Máme neskutočne veľa rôznych olejíkov, stačí si len vybrať. Nanáša sa klasicky pomocou prstov na končeky, alebo pre intenzívnu výživu po celej dĺžke vlasov. U mňa nájdete:

Avon Advance Technigues:
-vyskúšala som už veľa olejíkov, no k tomu sa stále vraciam
-konzistencia, vôňa a práca s ním je úžasná
Výsledok: uhladenosť, ucelenie končekov, lesk a výživa

Toto bol prvý kúpelňový manuál.Nabudúce sa môžete tešiť na stylingové produkty. :) Dúfam, že sa Vám príspevok páčil, a že vyskúšate prípravky, ktoré zmenia Vaše vlásky na počkanie. :)

Prajem krásny večer, 
Vaša S. 


You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)