Návšteva kúpelne- Part 3. : Body

by - 21 októbra

Ahojte žienky,
pohodlne sa usadte, a pripravte sa na pokračovanie kúpelňového manuálu. :)
Dnes, si niečo povieme o sprchovacom rituále. Táto časť sa mi osobne páči najviac, pretože zbožňujem všetky tie géliky, mydlá a sprcháče. Let´s get started. :)


1. Sprchovací gél:

Sprchovací gél alebo krém je jeden z najdôležitejších produktov vôbec. Prečo je lepšie používať gélik namiesto mydla? Mydlo v súčastnosti obsahuje detergenty, ktoré síce dobré viažu tuk a olej, no pokožku veľmi vysušujú. Koža tak stráca ochrannú bariéru a miznú z nej všetky "prospešné" mikroorganizy, ktoré zabraňujú vysúšaniu pokožky. Gél alebo krém je menej agresívny a nespôsobuje až také "ťažkosti", ako bežné mydlo. U mňa doma nájdete sprchovacie gély s obsahom prírodných ingrediencií alebo peelingových zrniečok. Aktuálne mi na poličke oddychujú tieto sprcháče:


Dove klasický modrý:
-jednotka nielen u mňa v kúpelni :), krásna pena, hydratácia, vôňa
Výsledok: mäkká a jemná pokožka, prevoňaná a osviežená

Adidas smooth :
-obsahuje peelingové zrnká na vyhladenie kože
Výsledok: jemnosť, bohatá pena a nádherná vôňa
Oriflame Milk and Honey:
-obsahuje organický med a mlieko
Výsledok: jemnosť, krémové zloženie, po použití sa nepotrebujem nakrémovať2. Peeling:

Pre všetky dievčatá, ktoré majú na koži jemné šupinky, tvrdú alebo príliš zdrsnenú pokožku, odporúčam peeling. Krémový, gélový alebo cukornatý, máme ich nesmierne veľa. Konzistencia je dôležitá, no s ňou tiež prísady, z ktorých je peeling spracovaný. Káva, škrupinky z orechov, pomarančová kôra alebo hroznové jadierka sú topka. Peeling odporúčam na rozprúdenie krvi a lymfy v tele, na celulitídu alebo tiež na spomínané kožné nedokonalosti. Momentálne používam:


Peeling Avon senses:
-gélové zloženie, obsahuje vitamín E, ktorý je antioxidant
Výsledok: jemná a vyživená pokožka, pocit čistoty a sviežosti


3. Pena do kúpeľa:

Závidím všetkým ženám, ktoré majú nádherne veľkú vaňu. Ja mám doma len sprchovací kút, čiže mne hodinové relaxačné vane nehrozia. No u starkých vaňu máme, a práve tam si tie kúpele vychutnávam. Do vodičky pridávam buď soľ, alebo penu. Pena je dobrá v tom, že krásne nadýcha vodu a jemne umýva. Soľ je okamžite rozpustná a plná minerálov. Každý z nás uprednostňuje iný variant, no a na trhu dostať rôzne produkty od výmyslu sveta. Vďaka za to, že žijeme v 21. storočí. :P
Kvalitné peny nájdete tiež v Avone:


Golden elixir Avon:
-trblietavý vzhľad peny, perfektný obal, luxusná pena
Výsledok: jemnosť, pocit zamatovej pokožky

Avon pena do kúpeľa s granátovým jablkom a pivoňkou:
-veľmi pekne vonia, vodnatejšie zloženie
Výsledok: vôňa, hladká pokožka4. Gél na intímnu hygienu:

Pri starostlivosti o telo nesmieme zabudnúť na intímnu hygienu. Niektorým ženám stačí použiť mydlo, iné zas vyžadujú špeciálnu starostlivosť. U mňa sa najviac osvedčil Lactacyd gél, ktorý obsahuje kys. mliečnu a je odporúčaný gynekológmi. Vďaka svojmu pH sa hodí nielen pre násťročné, ale aj pre zrelé ženy. U nás na Slovensku patrí medzi špičku v intímnej hygiene.Lactacyd Pharma:
-jemné zloženie s výťažkom zo sedmokrásky modrej
Páčil sa Vám tento článok? Ktoré prípravky používate pri sprchovaní?


Prajem krásny zvyšok večera ladies,
Vaša S.


You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)