Návšteva kúpelne- Part 5. : Hand care

by - 21 novembra

Hello friends,
máme tu 5 pokračovanie návštevy kúpelne. Dnes si povieme niečo o starostlivosti o rúčky. Ako prvé vidno starnutie na rukách. Vrásky a natiahnutá koža- nočná mora každej z nás. Verte či nie, správnou starostlivosťou dokážete oddialiť proces starnutia minimálne o 2 roky. ;)
A čo by mala mať správna ženská vo svojej kúpelni?1. Krém na ruky:

Pokožka na rukách je veľmi jemná a tenká, preto by sme jej mali dopriať starostlivosť po každom umytí rúk. Povedzme si úprimne, ktorá z nás si krémuje ruky po každom umytí? Ja rozhodne nie, pretože nemám rada, ak mám ruky mastné a potrebujem s nimi niečo robiť. Vtedy sa mi z rúk všetko šmýka, a mňa to vytáča. :D
Čo si však každý večer doprajem, je hrubá vrstva krému a bavlnené rukavice. Rukavice znásobia účinnosť krému, a vy sa zobudíte s krásne hebkými a jemnými rukami. Doma mám plno krémikov, no najviac obľubujem tie, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a nezanechávajú mastný film. Krémy v dobrej cenovej relácii majú v Avone, Oriflame ale aj v Dmku od značky Balea, alebo Essence.Krém Avon s kakaovým maslom:
recenziu naň nájdete TUOriflame krém na ruky s olivami (1,90 eur):
-toto je jeden z krémov, ktoré sú fakticky výborné :D
-momentálne ho viete zohnať aj v mini verzii, pozri TU
Výsledok: jemnosť, rýchle schnutie, vôňa2. Peeling na ruky:

Tak, ako si peelingujeme tvár, tak by sme nemali zabúdať na ruky. Ruky si zaslúžia tiež kúsok wellnesu. Vyskúšajte domáci peeling, v ktorom zmiešate cukor s medom. Uvidíte, ako sa ruky vyhladia, zjemnia a akoby ožijú. Ak nemám čas, použijem špeciálny peeling, ktorý nájdete v každom dobrom obchode, dokonca aj v Avone alebo Oriflame. Ak chodíte pravidelne na manikúru, o rúčky sa vám tam krásne postarajú. No pre ženy a dievčatá, ktoré nemajú na to, aby zbytočne vyhadzovali nekresťanské peniaze za manikúru, hodí sa ovládať aspoň základné triky, čo vy na to?

Sada na ruky Oriflame (5,99 eur):
-v sade sa nachádza olej, peeling a krémik
-celý wellnes balíček v jednom, no nekúp to :P

Avon peeling na ruky a nohy (2,90 eur):
-tento zázrak mám doma a som s ním spokojná
Výsledok: jemné ruky, krásne sa zmýva, nedráždi, rozžiaruje3. Odlakovač na nechty:

Spomínam ho preto, lebo je dôležité, aký typ odlakovača používate. Acetón je strašne agresívny na nechty, poškodzuje ich a ešte k tomu strašne smrdí. :D Dnes však človek nájde odlakovač, ktorý nielenže vonia, ale aj úžasne odlakuje. Mne sa najviac páčia tie tampónové odlakovače, kde len ponoríte prst a vualá, prštek je odlakovaný. Bourjois Paris odlakovač na nechty (cca 6 eur):
-tročka drahší, ale zato veľmi efektívny
Výsledok: vôňa, rýchlosť, možnosť vziať si ho všade, vo vnútri sa nachádza špongia, ktorá obsahuje odlakovač


4. Vyživujúce sérum na nechty a odstraňovač nechtovej kožičky:

Na to, aby nechty rástli a boli pevné, je nutné sa o ne starať. Nie je nič škaredšie, ako dáma s neupravenými nechtami. Nie je základ mať ich nalakované, základ je ich mať pestované. Nikdy nazabúdajte, že nechtom treba podávať "výživu" zvnútra, preto papkajte veľa vitamínov, zinok a horčík. U mňa v kúpelni nájdete sérum pre rast nechtov, po ktorom sú nechtíky pevnejšie a silnejšie. Tiež mám doma odstraňovač kožičky, ktorý zvládne suchú kožu raz dva. Určite odporúčam túto pomôcku, nechty budú konečne nejako vyzerať, to vám garantujem ;)Lak na štiepajúce sa a krehké nechty Avon (2,90 eur):
-najlepšie sérum na svete, posilní, vyživí a konečne nechty rastú tak, ako chcem
Výsledok: lesk, pevnosť, dlho vydrží


Krém na nechtovú kožičku Avon (2,90 eur):
-zlaté balenie, dlho vydrží, pekne sa vpije
Výsledok: nemastné zloženie, výživa, posilnenie kožičky


Toto je zoznam výrobkov, ktoré by sa mali nachádzať v každej kúpelni. Ruky človek namáha najviac za celý deň, preto je najlepšie, ak im budete venovať aspoň minútku denne. :)
Oni sa vám zato poďakujú tým, že budú svieže a krásne.

Používate krém na ruky? Ak áno, akú značku preferujete?
Nezabudnite sa prihlásiť do súťaže, ktorú nájdete na pravom paneli blogu. :)

Prajem pekný večer, priatelia
Vaša S.

You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)