-Vianočná atmosféra u nás doma-

by - 23 decembra

Ahojte, 
už zajtra príde ten najočakávanejší sviatok v roku, Vianoce. U nás doma sa naň pripravujeme už od dnes, mamina chystá jedenie, ja balím darčeky, ktoré som nakúpila, a sestra pozerá vianočné rozprávky. Stromček nám svieti, dobroty lákajú svojou vôňou a lahodnosťou, pokoj a príjemná atmosféra sa šíri v celom našom byte.
Vonku je to troška horšie, pretože už zase budú Vianoce bez snehu, no aj napriek tomu si treba užívať to čaro, ktoré je všade navôkol, byť milý a dobrý, pretože to je základ Vianoc, a uvedomiť si, že rodina a priatelia sú všetko, čo človek má. :)
Poďte sa spolu so mnou pozrieť, ako to u nás doma vyzerá, a nechajte sa zlákať rodinnou pohodou a láskou, ktorá sa u nás šíri. 

Náš vianočný stromček. Tento rok sme zvolili červeno striebornú kombináciu, použili sme tiež ručne vyrábané ozdoby z vosku. :)

Tieto strieborné ozdoby sme dostali od tety, a musím povedať, že sú fakt zaujímavé, a krásne ozdobia každý jeden stromček. 

Spomínané ručne vyrobené ozdoby z vosku. :P Na stromčeku máme srdce, anjelika, zvončeky, betlehem a mnoho iných zaujímavých ozdôb.

Tieto mini gule som kúpila v Pepco, a sú tak rozkošné, že si bez nich výzdobu neviem predstaviť. Trblietky vôbec neopadávajú, takže s nimi môžete rátať aj na ďalší rok.

Na dverách máme zavesený veniec so zvončekom. Podľa mňa je pekný a k našim dverám sa hodí.

Svietnik máme položený v obývačke. Večer, keď sme celá rodina spolu, sa sviečka zapáli, a hneď máme o atmošku postarané. :)

V izbe na parapete mám túto zlatú guľu s anjelikom v strede. Anjelik mení farbu svetla, červená, modrá, žltá a zelená, to sú tie najkrajšie farby na Vianoce. :)

Kuchynskú parapetu sme vyzdobili ručne vyrábaným domčekom, ktorý je zároveň sviečkou.

Túto sviečku si zapálime k štedrovečernému stolu, pretože tak isto ako anjelik, aj táto mení farbu. Je trblietavá, a ja trblietky milujem, čiže spojíme nielen svetielko, ale aj štýl v jednom. :)

Na chodbe máme vozík s čačinou a sviečkami uprostred. Túto maličkú ikebanku pre nás vyrobil dedko v chránenej dielni spolu s postihnutými detičkami, za čo im ďakujeme.

Tento rok sme nepiekli, pretože sa na to podujala babka. :D
Napiekla nám medovníčky, cukrové perníčky, vanilkové rožky, ktoré mimochodom zbožňujem a ďalšie.

Medzi tie "ďalšie" patria linecké koláčiky a medovníky poliate čokoládou.

Dúfam, že sa vám naša výzdoba páči, a že prežijete pokojné a radostné sviatky. Prajem vám veľa darčekov, pokoj a lásku. Nezabudnite na čaro Vianoc, na ich duchovnú stránku, a ďakujte vždy, všade a každému. Nech vás sprevádza mier, dobrá nálada a rodinná pohoda všade, kde vás vaše nohy zavedú. ;) 


Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce, priatelia. :)
Vaša S.
You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)