#vjedinecnostijekrasa

by - 26 februára

Ahojte,
určite si raz za čas kladiete otázku, v čom som iná ako ostatné ženy? Nie ste v tom samé, aj ja si ju zopárkrát položím a zamyslím sa nad tým, aká som a aké sú moje prednosti. 
My ženy sa často porovnávame s inými, chceme mať dlhé rovné vlasy, plné pery, peknú tvár a postavu ako lusk. Nie každý ale disponuje perfektnými génmi od rodičov, často sme nespokojné s tým, čo nám príroda nadelila. Keď som bola mladšia, veľmi ma trápilo moje akné, krivé zuby, malé prsia a nepoddajné vlasy. Dnes sa snažím vážiť si na sebe všetko, aj to zlé, pretože moje telo je môj chrám, čím skôr si uvedomím, že je dokonalé také, aké je, tým rýchlejšie nadobudnem pocit spokojnosti.


Osobnosť a jedinečnosť človeka patria medzi vlastnosti, ktoré sa formujú počas celého života. Môžme si vybrať, či budeme kopírovať ženy, ktoré sa nám páčia a tým stratíme svoju originalitu, alebo sa vyberieme svojou vlastnou cestou. Dokonalosť je v dnešnom svete braná ako samozrejmosť, vyretušované modelky nás sprevádzajú na každom kroku, pri pozeraní make-up videa máme pocit, že vďaka vrstvám líčidiel opeknieme a staneme sa razom perfektné. Ako beauty blogerka milujem sledovanie videí s touto tématikou, no vždy ma fascinuje, keď sa takáto žena večer odlíči pred zrkadlom a stane sa z nej niekto úplne iný. Prirodzená krása sa dá podčiarknuť aj minimom make-upu, nemyslíte?

Ako sa tak dívam na svoj obraz v zrkadle, v podstate sa sama sebe páčim. Zdedila som krásne plné pery, môžem si zvoliť rúž, aký len chcem. Riasy mám nekonečne dlhé, umelé by mi ani nepristali. Moju farbu očí mám najradšej, zelená je tajomná a okúzľujúca zároveň. Telo sa mi zmenilo tak, že som s ním konečne spokojná, vážim si ho a prijímam sa taká, aká som. Áno, aj ja mám tie dni, keď sa cítim príliš nafúknutá, všetko oblečenie mi nepristane a dokonca ani tie vlasy nechcú stáť tak, ako by som chcela. Vtedy mi pomáha pripomenúť si, čo je na mne výnimočné, krásne a jedinečné. Až v dospelosti som pochopila, aké dôležité je formovanie sebavedomia. Úspešný človek je len ten, ktorý sa má rád taký, aký je, verí sebe, svojim schopnostiam, miluje svoje telo, svoju dušu a uvedomuje si svoje prednosti a nedostatky. Spokojnosť ide ruka v ruke s prijatím sa, vážením si seba samého a milovaním sa. Lebo keď budeš milovať seba, svoje nedostatky aj svoje silné stránky, tvoj svet sa razom stane krajším, lepším a život bude úžasný.

Mám kamarátku, ktorá má pár kíl navyše, no spokojnosť, sebavedomie a iskra jej rozhodne nechýbajú. Raz mi napísala, že aj ona mala problémy so svojím vzhľadom, často ju to trápilo, až sa raz dostala do bodu, ktorý jej zmenil nielen myslenie, ale aj postoj k jej telu. Začala sa mať rada, milovala na sebe všetko, aj tie kilá navyše, vedela si z každej neprajnosti zobrať len to, čo ju posunulo ďalej. Dnes je z nej veľmi pekné dievča, má priateľa, cíti sa dobre a hlavne si váži samú seba. Pochopila a prijala fakt, že je iná, jedinečná a konečne zistila, aká spokojná a šťastná môže byť. 

Milé moje ženy, vážme si svoje telo, tvár, vlasy, buďme k sebe zhovievavé, prijmime prvé vrásky, nesnažme sa ich vyhladiť laserom alebo rôznymi kúrami, aj tak sa časom vrátia. Starnutie je prirodzený jav, meníme sa počas celého života, nesnažme sa dosiahnuť za každú cenu stav dokonalosti, pretože presne tie krivé zúbky, pehy na tvári, znamienka či malé prsia z nás robia jedinečné a krásne bytosti. Sme originál, na svete je vždy len jeden originál, nebuďme kópie luxusu a perfekcionizmu, vystúpme z davu a zakričme spolu: " Som jedinečná, som originál!"....

„Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani. Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom.“

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty-o-krase/
„Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani. Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom.“

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty-o-kras
„Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani. Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom.“

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty-o-krase
Tento článok vznikol vďaka jarnej beauty kampani DM Slovensko, ktorá je zameraná na našu krásu, silu a výnimočnosť. Marec bude patriť nám, ženám, našej spokojnosti, láske a sebavedomiu. Dm drogéria je miesto, ktoré neponúka len kozmetiku, ale prináša nám spokojnosť, radosť a hlavne dobrý pocit. Rozmaznávajte svoje krivky, doprajte si kúpeľ, pleťovú masku, nalíčte sa výrobkami, ktoré podčiarknu vaše unikátne nedokonalé dokonalosti a majte sa rady také, aké ste. 
Súčasťou kampane je aj súťaž zameraná na našu jedinečnosť. Stačí, ak na active beauty stránku nahrajete svoju fotku, ktorá poukazuje na vašu výnimočnosť. Pri zdieľaní svojich fotiek na sociálnych sieťach nezabudnite pridať #vjedinecnostijekrasa. Môžte vyhrať celkový styling a vizáž v spolupráci s Barborkou Yurkovič a Zootom, ktorí vám poradia, ako zvýrazniť svoje prednosti. :)

Tak čo, zapojíte sa aj vy? 

"Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani. Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom. " 
 J.Lennon

You May Also Like

10 komentárov

 1. Krásný a hluboký článek. Moc hezky se to čte, ale na druhou stranu velmi špatně poslouchá, aby tak člověk činil :) Ale je skvělé, že za poslední dobu se o tomto tématu hodně mluví :) Snažím se brát i já moje nedostatky za přednosti, ale nevim, jestli je přednost, když mi vstávají vlasy i bez balónku :D :D

  Měj se krásně ♥

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne, chápem tie vlasy, no musíš sa naučiť ľúbiť ich aj také nepoddajné a strapaté. :D

   Odstrániť
 2. Nádherný článok, je veľká pravda že na každom z nás je niečo výnimočné. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja si nekladiem otazku v čom som iná, ale poviem si že ja som fakt iná!! ba dokonca veľa krát pri niektorých veciach ma napadne, že veď ja mám asi polovičku mozgu mužského pohlavia:-D nevšímam si také veci ako ženy, dokonca ani nepočúvam keď sa pri mne niekto rozpráva a myslím na úplne niečo iné, nezaújímajú ma proste ľudia okolo seba, vlastne take veci čo kto má nové, kde zobral na niečo take peniaze, alebo kto nabural auto, či kto sa rozviedol, alebo čo ma kto oblečené...jednoducho sa ma to netýka a vôbec take veci ani nevnímam atď... nenavvidím nakupne centrá :-D
  Kedysi som aj ja bola taka že som sa nenavidela ale teraz by som už nemenila nič lebo spokojnosť zo sebou a so svojim životom tak ako to je.. je najdôležitejšie:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak, každý sme iní a tým sa odlišujeme od okolia. :)

   Odstrániť
 4. Krásný článek ♥ Máš pravdu, dnes si každá z nás stěžuje že nevypadá jako kdejaká modelka ... ale ty jsou skoro všechny stejné! Každá z nás je jedinečná a to z nás dělá odlišné osobnosti :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Úžasný článek plný pozitivní energie! :) Nikdo není dokonalý a každý má na sobě něco, co nemá rád. Ale někteří si na to stěžují opravdu hlasitě a tím na to zbytečně upozorňují. Ale pravda je taková, jakou jsi napsala do článku. Každá je něčím krásná. Na každé je nějaká odlišnost, která je prostě a jednodušše wow! :)

  Gabux

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne za milé slová, vážim si ich. :)

   Odstrániť

Ďakujem za tvoj komentár, odpoviem naň hneď, ako budem môcť. :)